Klasszikus irodalom. Frissítés most! Kababik Edina ajánlója

Klasszikus irodalom. Frissítés most!

Kababik Edina

Szeretném bemutatni nektek Fekete István: Bogáncs című regényét. Azért esett rá a választásom, mert nagyon-nagyon szeretem az állatokat, és ez a könyv ez állatokról szól, megszólaltatja az állatokat. Egy pumi kutyáról szól, aki egy juhásznál született, utolsó kölykeként az édesanyjának, merthogy már öreg volt az édesanyja, és az édesanyjától megtanult mindent, amit csak lehetett a juhászkodásról. Nagyon-nagyon jó juhászkutya vált belőle, de még kölyök volt, csintalan-játékos, és egyszer egy nyuszi után elszaladva eltévedt az erdőben, belekerült egy hurokba, és nem találta meg a gazdája. A hurokból kimentette őt egy cirkuszos, egy Dodó nevezetű, és így a juhászkutyából cirkuszi kutya lett. Az eredeti gazdája a juhász, Galamb Máté és annak a fia, a Jancsika keresték a kutyát, de nem találták. Próbáltak a cirkusz után is menni, miután megtudták, hogy a cirkuszban van kutya. De nem találták meg, így a kutya maradt a cirkuszban. A cirkuszban megtanították különböző képességekre, odahozta a papucsot, a pipát, illetve különböző attrakciókat mutatott be a kutya, és nagyon-nagyon sokáig élt a cirkuszban ezzel a Dodóval. Az volt a sajátossága ennek a kapcsolatnak, hogy a Dodónak volt egy lánya, aki meghalt a cirkuszban egy attrakció során, és így a Dodó nagyon ragaszkodott a kislány halála után a kutyához, nagyon-nagyon sok szeretetet kapott tőle a kutya. Majd a cirkuszból ellopták a kutyát, de ez a kutya attól, aki ellopta őt, elszökött és nagyon-nagyon sokáig vándorolt, vándorolt, vándorolt, nagyon sokat éhezett egyedül. Majd egy idős bácsi, az Iharos Gábor megtalálta ezt a kutyust és nagyon-nagyon nagy szeretettel vette körbe a kutyát, aki nagyon jól is érezte magát ennél a bácsinál. Egy éjszaka rablók jöttek az Iharos Gáborhoz, és a kutya megmentette a bácsinak az életét, de utána a bácsi rosszul lett, és bekerült a kórházba. A kutyát, amíg ő a kórházban volt, egy ismerőse gondozta, egy patikus, akihez szintén hozzánőtt a kutya. A kórházban az öreg bácsi meghalt, és a patikusnak ajándékozta a kutyát még utolsó akarataként, hogy nála legyen ez a kutyus. De a kutyus meghallotta a cirkuszosoknak a hangját az utcáról, elszökött a patikustól, elment a cirkuszosokkal, megtalálva a Dodót. De ott se érezte jól magát, mert egy napon juhászokat látott és nyájakat, és eszébe jutott, hogy honnan ered, honnan származik és hogy milyen jó volt neki akkor, amikor a nyájakat terelte. Így továbbszökött a cirkusztól, mígnem megtalálta az eredeti gazdáját, a Galamb Mátét és a Jancsikát. Nagyon nagy sajátossága a műnek, hogy megszólaltatja benne az állatokat. Beszélnek az állatok, elmondják a gondolataikat, és nagyon-nagyon érthető nyelven kis humorral fűszerezve, olyan nyelven mondják el, ami gyereknek, kamasznak, felnőttnek egyaránt érthető. Nagyon kellemes a nyelvezete. Nem túl hosszú a regény, ezért bárki elolvashatja. Bármilyen korosztálynak tudom ajánlani ezt a könyvet. Akik szeretik az állatokat, azoknak különösképpen. Akik gondolkoznak azon, hogy esetleg kutyát tartsanak, és hogy kezdjenek neki, nagyon-nagyon sokat segíthet az, hogy beleláthatnak a kutyák gondolataiba.