Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

Síremlékavató

Tegnap ünnepélyes keretek között átadtuk a Nemzeti Örökség Intézete jóvoltából, közel 4 millió forintból felújított Kazinczy-síremléket. (A kivitelezést köszönjük a Nemeskő és Építőipari Kft. munkatársainak.)

Dr. Kárpáti Katalin, a NÖRI főigazgató-helyettese elmondta, a felújítási tervek készítésekor figyelembe vették Kazinczy Ferenc születésének 260. évfordulóját, így természetes volt, hogy a széphalmi sír bekerül a felújítandó emlékművek közé.

Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója beszédében hangsúlyozta: célunk, hogy Széphalmot határokon átnyúló nemzeti zarándokhellyé emeljük, melynek központjában Kazinczy Ferenc, anyanyelvünk és annak ápolása áll.

Megtisztelt bennünket jelenlétével, és koszorút helyezett el a sírnál az Emberi Erőforrások Minisztériuma képviseletében Krucsainé Herter Anikó kulturális kapcsolatokért és fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár, valamint Petneházy Szabolcs Attila magyar-magyar kulturális kapcsolatokért felelős miniszteri biztos.

Az ünnepség végén Balogh János, Kovácsvágás református lelkésze és Lóczi Tamás sátoraljaújhelyi plébános kért áldást nyelvújítónk sírjára.