Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

Teremtő anyanyelv szavalóverseny

Április 16-án rendeztük meg A Magyar Nyelv Múzeumában a Teremtő Anyanyelv Szavalóversenyt, ahol a 70 éve született Nagy Gáspár, a 30 éve elhunyt Weöres Sándor és a 100 éve elhunyt Ady Endre verseit hallhattuk általános és középiskolások előadásában.

Ezúton is gratulálunk minden versenyzőnek, és köszönjük a zsűri munkáját. Díjazottak:

5-6. osztály:
1. helyezett: Fodor Áron István (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola - Sárospatak)
2. helyezett: Frankó Csenge (Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola - Sátoraljaújhely
3. helyezett: Füssi-Nagy Csongor (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola - Sárospatak)
Különdíj: Tilistyák Bence (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíregyháza)
A zsűri tagjai: Rózsahegyiné Nagy Andrea, Timkóné Szabó Eszter, Abauji Nikoletta

7-8. osztály:
1. helyezett: Horváth Tamás (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíregyháza)
2. helyezett: Moheb-Ashya Dária (Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolája - Sárospatak)
3. helyezett: Kása Krisztina (Helmeczy Mihály Alapiskola - Királyhelmec)
Különdíj: Toka Levente (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíregyháza)