Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

A magyar kultúra napja

2019. január 22-én A Magyar Nyelv Múzeumában ünnepelte a magyar kultúra napját Sátoraljaújhely Város Önkormányzata.

A díszünnepségen Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere mondott köszöntőt. Polgármester úr beszédében arra hívta fel a nagy számban összegyűlt közönség figyelmét, hogy mi magunk vagyunk a kultúra. Ünnepi beszédet Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója mondott, melyben feladatainkról, egyúttal a múzeum jövőbeli feladatairól beszélt. Elmondta, legfontosabb dolgunk: megerősíteni saját nemzeti azonosságunkat. Egy Márai idézetet olvasott fel a Kassán a magyar kultúra napján nyílt Márai Sándor emlékkiállítás üdvözlésére: „Nem az a csoda, hogy Magyarország olyan, amilyen; az a csoda, hogy van. De azért ne sajnáljuk magunkat.” A beszédeket követően Szamosvölgyi Péter polgármester átadta a Közművelődési díjat, melyet 2019-ben a Hegyalja Népi Együttes vehetett át, majd a Városvédő és Szépítő Egyesület elnöke, Brősztl Gyula elismerő okleveleket nyújtott át a díjazottaknak. Az ünnepségen elhangzott a Szózat-mondó verseny nyertesének előadásában Vörörmarty Miháy Szózat című költeménye. Az estet „Új esztendő, vígságszerző” címmel a Hegyalja Népi Együttes előadása zárta a Bürkös zenekar kíséretében.