Teremtő anyanyelv szavalóverseny

A Teremtő anyanyelv szavalóversenyt – a hagyományt megőrizve – A Magyar Nyelv Múzeuma születésnapjához közeli időpontban, 2018. április 25-én rendezték meg. Különleges alkalom volt az idei verseny, hiszen a nyelvmúzeum a tizedik szülésnapját ünnepelte április 23-án.

Versenyzők nem csak a környező iskolákból érkeztek, hanem több felvidéki intézmény diákjai is neveztek a megmérettetésre. Az irodalmi évfordulók alkalmából három költő verseivel lehetett jelentkezni: Kölcsey Ferenc, Tompa János és Erdélyi János. Három kategóriában (5-6. osztály, 7-8- osztály, középiskolások) mondhatták el a diákok a választott költeményeket.

Díjazottak 2018-ban:

5-6. osztály

(zsűri: Narobe Ildikó, a Jókai Mór Általános Iskola tanára, Mizsák Éva, a Kossuth Lajos Gimnázium tanára)

Horváth Tamás és Toka Levente, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
Kraus Viktor Máté, Magyar Tanítási Nyelvű Református Alapiskola, Vaján
Timkó Bence, Petőfi Sándor Református Általános Iskola, Sátoraljaújhely
7-8. osztály

(zsűri: Trembeczki Lászlóné, a Sárospataki Könyvtár vezetője, Gyuris Gábor, a miskolci Balázs Győző Református Gimnázium tanára)

Tóth Antónia, Királyhelmeci Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
Miklós Hanga, Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Sátoraljaújhely
Kása Krisztina, Királyhelmeci Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
Különdíj: Komjáthy Marcell, Árpádházi Szent Margit Általános Iskola, Sátoraljaújhely

Középiskolások

(zsűri: Barta Mária Viola, a Miskolci Nemzeti Színház színművésze, Wirth Imre, Petőfi Irodalmi Múzeum, író, Benedek Anna, a Petőfi Irodalmi Múzeum muzeológusa)

Tallárom Réka Panna, Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
Matisz Dominika, Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
Szabó Vanda, Kossuth Lajos Gimnázium, Sátoraljaújhely
Különdíj: Vágó Blanka, V. István Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium, Sátoraljaújhely

Jövőre újra várjuk a magyar irodalom kedvelőit szavalóversenyünkre!