Szent László emlékezete az archaikus népi imádságokban

Az Ars Sacra Fesztivál országos rendezvénysorozathoz kapcsolódva, a Petőfi Irodalmi Múzeum – A Magyar Nyelv Múzeuma rendezésében tartott előadást Harangozó Imre néprajzkutató, hittanár a sátoraljaújhelyi Szent István király templomban, 2017. szeptember 30-án.

A 2017-es esztendőt Szent László-emlékévnek nyilvánította a Nemzetpolitikai Államtitkárság királyunk trónra lépésének 940. és szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából. A néprajzkutató − az emlékévhez kapcsolódva − Szent László emlékezetét idézte az archaikus népi imádságokkal, legendákkal.

Az előadás helye az 1860-ban Szent István király tiszteletére felszentelt késő barokk, műemléki védelem alatt álló templom. E különleges szakrális épületben hangoztak el Harangozó Imre szavai Szent Lászlóról, arról a hős királyról, aki évszázadok során az egész Kárpát-medence példaképe volt. Emlékét freskók, mondák, legendák őrzik.

Az egyórás rendezvényt az esti szentmise követte, ezután Harangozó Imre néprajzkutató, hittanár örömmel válaszolt a megjelent érdeklődők kérdéseire.