A magyar nyelv napja 2015-ben

Az Országgyűlés 2011-ben nyilvánította november 13-át a magyar nyelv napjává, lehetővé téve, hogy évente egyszer a közfigyelem ráirányuljon a magyar nyelvre, amely kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapja. Éppen ezért a széphalmi rendezvény ünnepi szónoka Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere a nyelv közösségépítő szerepét hangsúlyozta beszédében. A múzeum részéről Nyiri Péter köszöntötte az egybegyűlteket. A főosztályvezető a tudatos nyelvhasználat felelősségéről beszélt, kiemelve a nyelvi ismeretterjesztést és az igényes nyelvhasználatra nevelés jelentőségét.

Az ünnepi műsorban Arany János legismertebb balladái hangzottak el Lázár Csaba előadásában, Üres a híd címmel . A Magyar Katolikus Rádió vezető bemondójának és rádiórendezőjének szavalatát Suha Kálmán gitárjátéka kísérte.