Verssel ünnepelt a nyelvmúzeum

Hetedik alkalommal ünnepelte szavalóversennyel születésnapját A Magyar Nyelv Múzeuma.  A Teremtő anyanyelv című rendezvényre idén 20-21. századi költők verseivel nevezhettek a diákok. A három kategóriában (általános iskola 5-6. osztály; általános iskola 7-8 osztály, középiskola 9-12. osztály) összesen közel 50 diák mondta el választott költeményét.

DÍJAZOTTAK 2015-ben:

5-6. osztály
(zsűri: Szentesiné Nagy Mónika igazgató, Városi Könyvtár; Leskó Sándorné múzeumpedagógus, PIM-AMNYM)

I. Sebes Richárd, Szent Margit Általános Iskola, Sátoraljaújhely
II. Erdei Boglárka, Szent Erzsébet Általános Iskola, Sárospatak
III. Demeter József, Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Királyhelmec
Különdíj: Moheb Ashya Fárzin, Sárospataki Református Kollégium

7-8. osztály
(zsűri: Klubert Gábor, Sátoraljaújhely; Brézai Zoltán, kulturális koordinátor, Nemzeti Művelődési Intézet, Miskolc)

I.Vinkler Viktória, Sp-i Református Kollégium
II. Matisz Blanka, Jókai Mór Általános Iskola, Sátoraljaújhely
III. Fényes Klaudia, Jókai Mór Általános Iskola, Sátoraljaújhely