Molnár Irén képei a nyelvmúzeumban

Molnár Irén képeiből nyílt kiállítás A Magyar Nyelv Múzeuma Akadémiai Termében. A sárospataki festőművész alkotásaiból készült válogatás irodalmi művek illusztrációi mellett elsősorban Patak és Újhely utcáinak, valamint a széphalmi Kazinczy-kertnek a hangulatát mutatják be sajátos szemszögéből. A most kiállított 30 kép legfrissebb darabjai éppen azok, amelyek a széphalmi birtokot ábrázolják. „Az alkotások mélységes hazaszeretetből születtek. – vallja Molnár Irén. – A régi épületek nemcsak düledező házak, hanem életterek. Barátoké, példaképeké.

A kiállításmegnyitón a festőművész barátai és tisztelői jelentek meg, a közönség soraiban volt Halász János, a Magyar Művészeti Akadémia felügyelő testületének elnöke is. A tárlatot Nyiri Péter nyitotta meg, aki beszédét finoman ívelte át egy kellemes beszélgetésbe: a közönség így megismerhette Molnár Irénnek a képeket ihlető helyekhez fűződő érzelmeit és a választott technikát, az akvarellt.