„Beszélő” helynevek

Beszélő helynevek címmel nyílt kamarakiállítás A Magyar Nyelv Múzeumában 2014. június 21-én, a negyedik anyanyelvi juniális keretében. A tárlat a köznévi jelentésű (pl. Bátor, Békés, Tompa, Vasad, Velem stb.) helynevekből válogat: 9 játékos mondatot kínál (pl. Boldog lengyel pápa szava békés), és egyúttal térképen is feltünteti az említett helységeket, egy-egy jellegzetese tájképpel együtt. A bemutató tehát sajátos módon szólaltatja meg néhány városunk, községünk nevét, s egyszersmind anyanyelvünk gazdagságára és játékosságára is felhívja a figyelmet. A kiállítás anyagát – végigjárva a tárgyalt helyszíneket (erről a lefotózott helységnévtáblák is tanúskodnak) – Kemecsei Balázs és dr. Jánosi Bálint állította össze.

Petőfi Irodalmi Múzeum - A Magyar Nyelv Múzeuma| 3988 Sátoraljaújhely-Széphalom, Kazinczy utca 275.
Telefon:
  +36 47 521 236 | E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. | FaceBook: facebook.com/nyelvmuzeum | GPS koordináták: 48.436420, 21.622054

Nyitvatartási idő: hétfő kivételével mindennap | Nyári nyitvatartás:  április 1-től, 9-től 17-ig | Téli nyitvatartás: november 1-től, 8-tól 16-ig.

lablec logosor