Az Evva András galéria avatása

A "Szüntelenül rajzolgaték..." című, Kazinczy-rajzokat bemutató kiállítás látható a frissen avatott Evva András Galérián. A névadó a Kazinczy-birtokok újhelyi ügyvédje, a hagyaték egyik kezelője volt. A széphalmi Kazinczy-„mausoleum” építésekor, az 1860-as, 70-es években a Kazinczy-emlék alapítvány pénzügyeinek kezelőjeként, az építkezés szervezőjeként dolgozott. Becske Bálint mellett Evva András tett a legtöbbet a széphalmi emlékhely létrehozásáért.

Az eseményen – 2013. szeptember 17-én – részt vettek a névadó leszármazottjai: Evva András és felesége, Phyllis, Evva Margit és Somogyi Gábor, valamint a Magyar Nyelv Múzeumáért Alapítványt támogató The American Foundation for Hungarian Youth and Culture képviselője, Murray Sándor és felesége, Zsuzsanna.