Mesehősök és kisgyermekes családok népesítették be a széphalmi Kazinczy-kertet, amely egy napra ismét Hétpróbás Varázskertté változott. A Magyar Nyelv Múzeuma második alkalommal rendezte meg a játékos akadályversenyt, melyen klasszikus és népmesék hősei állították a nyelvi feladványok mellett ügyességi és erkölcsi próbatételek elé a kicsiket.
A vetélkedő előtt nyelvtarisznyát készítettek a gyerekek, amelybe a feladványok helyes megoldásáért aranytallért gyűjthettek. Ezzel fizetett például az okos leány a találós kérdések megfejtőinek, Hamupipőke a betűbabokból helyes szavakat kirakó lányoknak és fiúknak, vagy éppen az öreg király azoknak, akik segítettek megszerezni a labirintusban nőtt fáról az aranyalmát. Az összegyűlt tallérokkal váltották ki a nyelvtarisznya-töltögetők várát a sárkányoktól, amelyek elfoglalták azt. A tavalyi évhez képest megduplázódott a rendezvényen részt vevők száma, ugyanis közel 60 gyermeket avattak az intézmény Akadémiai Termében nyelvtarisznya-töltögetővé. Aki a próbákat kiállta, az bizonyságot tett arról, hogy képes a magyar nyelvet ápolni, megvédeni a támadásoktól.
A játékos vetélkedő célja, hogy a kisgyermekes családok számára is vonzóvá tegye az egyedülálló intézményt; rámutatva arra, hogy a múzeumpedagógia a legkisebb korosztályt is képes megszólítani, és olyan élményt adni, mely nemcsak szórakoztat, de tanít is. A mesék történetéhez kapcsolódó próbatételek ugyanis felkeltették a gyerekek kíváncsiságát olyan klasszikus vagy népi fabulák iránt, melyek tanulsága örök érvényű; és sok fiatal a rajzfilmek korában nem vagy alig találkozott az eredeti művel, melyet majd ezek után elolvas vagy elolvastat. Másrészt a SzeptEmber Társulat tagjai által alakított mesehősök nyelvi feladatok mellett erkölcsi alapértékeket közvetítő próbákat is adtak a kicsiknek, akik a vetélkedő végén csillogó szemmel, élménnyel és tudással telve tértek haza.