Krúdy-est A Magyar Nyelv Múzeumában

A Magyar Nyelv Múzeuma megnyitása, 2008 óta részt vesz a Zempléni Fesztiválon: minden évben helyet ad egy színvonalas irodalmi estnek. 2011. augusztus 15-én 19 órakor A Krúdy-recept, hogyan kell élni című előadást hallgathatták meg a vendégek. Krúdy Gyula gondolatait Ráckevei Anna és Helyey László tolmácsolta, zenei kíséretet a Kék-Duna Koncert-Szalonzenekar adott. A rendezvény szünetében a Tokaj Renaissance Pincészetek finom borait kóstolhatták meg az érdeklődők.

A Zempléni Fesztivál műsorfüzete a következő sorokkal ajánlotta az irodalmi estet:

„Ahogy a régiek tudtak élni… Krúdy Gyula nemcsak sajátos hangulatú műveket írt, hanem életmódjával is alakította legendáját. Szerelemről, nőkről, álmokról, ételről, italról, férfias viselkedésről máig érvényes megfigyeléseket, ironikus bölcsességeket olvashatunk műveiben. Sok zenével átszőtt irodalmi estünk vidám útmutatóként szolgál, s a kis történetek, példázatok, aranyszabályok sokaságát hallva ki-ki magára ismerhet és megszívlelheti az élet dolgaiban jártas Krúdy tanácsait.”