A Mozgáskorlátozottak Sárospataki és Zemplén-Térségi Egyesületének találkozója A Magyar Nyelv Múzeumában

A Mozgáskorlátozottak Sárospataki és Zemplén-Térségi Egyesülete immár másodszor választotta kulturális találkozója helyszínének Széphalmot, A Magyar Nyelv Múzeumát. 2011. március 26-án, a VII. kulturális találkozón és kiállításon számos alkotót ismerhettek meg a vendégek.

A résztvevők meghallgathatták: a Gyöngyszem Zenekar koncertjét, Brezóczki Bianka szavalását, Molnár Lászlóné verseit, a Sol’anka Zbudza - rol népdalcsokrát, Csáki Kati verseit, Vass Sándor író-költő műveit, a Lavotta Művészeti Iskola Hangász Négyes csoportjának előadását, Bánfi Anita szavalását, Gabriel Németh költeményeit, a Tiszakarádi Pávakör kórusdalait, Laboda Kálmán költő műveit, Magyari Imre verseit, Dámóc Hagyományőrző Egyesületek Énekkarának előadását, Pap János prózai elbeszélését, az Egymásért Nyugdíjas Klub (Széphalom) népdalcsokrát és slágerénekeit, Halász István költeményeit, Dargai Béla énekes fellépését, Bodnár László verseit, dr. Pázmándy László írásainak részleteit, Vrabély Veronika verseinek előadását és a Zemplén Táncegyüttes műsorát.

Műveiket kiállították: Benő Lajosné, Beregszásziné Molnár Éva, Bodovics Ferencné, Hegyaljai Attila, Jaskó György, Jurtin Piroska, Kerülő Jánosné, Körmöndi Ibolya, Kósik Terézia, a Nagyrozvágyi Idősek Klubjának tagjai, Ollóczki Károlyné, Pácz János, Pácz Jánosné, Anna Sabolová, Srotkó Zoltán, Kveta Štefančiková, Takács Éva, Tóth Ol’ga, Tóthné Lengyel Erzsébet, Vass Etelka.