Széphalomra látogattak az Édes Anyanyelvünk Országos Nyelvhasználati Verseny Döntőjének résztvevői

2009. október 16. és október 18. között rendezték meg az Édes Anyanyelvünk Országos Nyelvhasználati Verseny Döntőjét Sátoraljaújhelyen. A 37. döntő résztvevői a hagyományoknak megfelelően Széphalomra is ellátogattak. Október 16-án a versenyzők tanárai voltak a nyelvmúzeum vendégei. Részt vettek A Magyar Nyelv Múzeuma új kiállítása, a Magyar Örökség: a „Beszélni nehéz” anyanyelvi mozgalom című tárlat megnyitóján.

Dr. Wacha Imre főiskolai docens, Kazinczy- és Lőrincze-díjas tanár úr beszéde után a résztvevők dr. Kováts Dániel Kazinczy- és Lőrincze-díjas főiskolai tanár Kazinczy Ferenc 250 éves című előadását hallgathatták meg. Délután a diákok érkeztek a múzeumba, és megtekintették az intézmény kiállításait.

2009. október 18-án a Kazinczy Emlékcsarnok előtt adták át a verseny díjait. Ünnepi beszédet, hazaútra indító ihletett szavakat Dr. Bencédy József, ny. főiskolai főigazgató, Lőrincze-díjas pedagógus, a bírálóbizottság elnöke mondott.