Emlékezés az aradi vértanúkra

Immár több évtizedes hagyomány, hogy Sátoraljaújhely város Széphalmon, a Kazinczy Emlékcsarnok előtt, a tizenötödik aradi vértanú, Kazinczy Lajos szobránál tartja október 6-i ünnepségét: a város lakói közösen emlékeznek meg az aradi vértanúkról és az 1848/1849-es szabadságharcról. A 160. évfordulót Sátoraljaújhely város és a Magyarok Világszövetsége sátoraljaújhelyi tagozata szervezte. Az ünneplőket Végsőné Fazekas Aranka tanárnő köszöntötte, majd a Jókai Tagintézmény tanulói szép műsorral (a tanárnő rendezésében) idézték meg a 49-es aradi történelmi eseményeket.

Emlékező beszédet Tarr Ferdinánd kistárkányi református lelkész mondott. Ezután a város intézményeinek, politikai és civil szervezetinek képviselői megkoszorúzták Kazinczy Lajos mellszobrát.