A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat ünnepi közgyűlése A Magyar Nyelv Múzeumában

2009. augusztus 19-én Széphalmon, A Magyar Nyelv Múzeumában tartotta ünnepi közgyűlését a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat. A Szent István királyunkról és az államalapításról is megemlékező közgyűlést dr. Ódor Ferenc, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke nyitotta meg. A vendégeket Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere köszöntötte, ünnepi beszédet mondott Prof. Dr. Iván László gerontológus, országgyűlési képviselő. Ezután ünnepi műsor következett a kassai Thália Színház művészei, a sátoraljaújhelyi Lavotta János Kamarazenekar és a sátoraljaújhelyi Hegyalja-Sátorhegy Táncegyüttes előadásában.