Mécs Károly és Mécsné Dr. Bujdosó Györgyi A Magyar Nyelv Múzeumában

2009. augusztus 14-én Mécs Károly színművész és felesége, Mécsné. Dr. Bujdosó Györgyi humángenetikus tartott előadást A Magyar Nyelv Múzeuma színháztermében. Bujdosó Györgyi röviden ismertette a humángenetika, általában a genetika kutatások alapfogalmait, állításai megértését képek bemutatásával is segítve.

Ezután három – történelmi és irodalmi szempontból is – érdekes kutatásról számolt be: Toma András, az utolsó magyar hadifogoly hazatéréséről, családjának megtalálásáról, ő maga és rokonai genetikai azonosításáról; Kádár vitéz legendájának valóságosságáról, a hős bajnok leszármazottairól, a mai Kádár-családról; valamint a nemesi Degenfeld-család tagjainak – szintén a genetika módszereivel történő – azonosításáról. Mécs Károly színművész ihletett versmondással, felolvasással és hozzászólásokkal gazdagította felesége mondandóját.