A 37. Tokaji Írótábor résztvevői A Magyar Nyelv Múzeumában

Az egykori hagyományt felelevenítve 2009. augusztus 13-án a 37. Tokaji Írótábor résztvevői Széphalomra látogatottak. A tábor idei központi témája a magyar nyelv éve és a Kazinczy-év kapcsán a magyar nyelv volt. A nyelvmúzeumi rendezvény tanácskozással kezdődött, köszöntőt mondott dr. Ódor Ferenc, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat elnöke és Fehér József, A Magyar Nyelv Múzeuma igazgatója, a Kazinczy Ferenc Társaság elnöke.

Előadást tartott Kováts Dániel (Kazinczy Ferenc életművéről), Bíró Ferenc (Kazinczyról és a nyelvről, nyelvújításról), Nagy Levente (nyelvünk mai állapotáról, romlásáról) és Székelyhidi Ágoston (a nyelvről és a nemzetről). Ezután az írók megtekintették a múzeum kiállításait, majd megkoszorúzták Kazinczy Ferenc sírját. A program délután munkacsoport-ülésekkel folytatódott, a következő témakörökben: Magyar megfelelő, Nyelvőrzés-nyelvújítás, Kortárs szépirodalom.