Határon túli magyar fiatalok A Magyar Nyelv Múzeumában

A Vendégségben Budapesten - Határon Túli Magyar Fiatalok Találkozójára 29 országból érkeztek a résztvevők. A szomszédos országok mellett ebben az évben, a 14. találkozóra Dél-Amerikából, Argentínából, Brazíliából és Uruguayból is jöttek magyar származású diákok hazánkba. A kísérőkkel együtt mintegy 830 résztvevő Széphalomra, A Magyar Nyelv Múzeumába is ellátogatott 2009. július 10-én. A szép nyári napon, a gyönyörű Kazinczy Emlékkertben, a Kazinczy Emlékcsarnok előtti területen helyet foglaló fiatalok Kazinczyról hallhattak gondolatokat, majd közösen megtanultak egy régi pataki diákdalt.

A sepsiszentgyörgyi középiskolások egy rövid jelenetet adtak elő Egy XIX. századi magyar úr és egy XXI. századi magyar kamasz beszélgetése címmel. Ezután térzene csendült fel, és a fiatalok megkoszorúzták Kazinczy Ferenc sírját, valamint megtekintették A Magyar Nyelv Múzeuma kiállításait.