Gyermeknap A Magyar Nyelv Múzeumában

Első alkalommal rendezett gyermeknapot (családi napot) A Magyar Nyelv Múzeuma. 2009. május 23-án 9-től 17 óráig, változatos programokkal vártuk az érdeklődőket. Benépesült a múzeum udvara is: ugrálóvár, állatsimogató, arcfestő és mézeskalácsos, valamint büfé kínált kitűnő lehetőséget gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt az élményteli időtöltésre. A 300 forintos belépőjeggyel a látogatók részt vehettek a szabadtéri rendezvényeken, és megtekinthették A Magyar Nyelv Múzeuma kiállításait:

a Kazinczy Emlékcsarnokot, a Kazinczy Ferenc születése 250. évfordulója (a Kazinczy-emlékév) alkalmából rendezett nyelvújítás-kiállítást, A magyar szó világa című tárlatot, valamint a Gyermekemet az országért – A tatárjárás (1241-42) című interaktív bemutatót.

A hagyományteremtő első nyelvmúzeumi gyermeknap sikeres volt: kilencszázan látogattak el Széphalomra, A Magyar Nyelv Múzeumába.