A kiállítás a földszinti bejárat melletti terembenben (ma Akadémiai terem) kapott helyet 2008 tavaszán. Először az Ómagyar Mária-siralom (1300 k.) készült el, amely kétrészes, a bal oldali az eredeti szöveg, jobb oldalon az értelmezése volt látható. Középen a Krisztust jelképező búzakéve.

A terem két oldalán volt a Halotti beszéd és Könyörgés (1192-1195 között), a magyar nyelv első összefüggő szövegemléke. A piros betűs mondatkezdés EKG-vonalat jelképez, az egyre halványodó betűk az élet elmúlását idézték.

A terem közepét a kutat formázó Pannon-tengeri töredékek című alkotás foglalta el, mely rovásírásos szavakat mutatott be. A művésznő e sok forrásból összegyűjtött szavakat jelentésükkel együtt vitte vászonra.

A tihanyi apátság alapítólevele (1055) az első eredeti formában fennmaradt magyarországi oklevél. Az alapítás tényét, az ingó és ingatlan javak átadását erősíti meg. A felvétel úgy nézett ki, mintha műholdról készítették volna, a művésznő így akarta közelebb hozni a mai korhoz a dokumentumot.