Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

A magyar kultúra napja 2023

Ünnepélyes keretek között emlékeztünk a Himnusz születésének 200. évfordulójára január 22-én. Ismét Széphalom adott otthont a városi rendezvénynek, amely Pásztor Félix Manfréd Himnusz-szavalatával kezdődött. A Himnusz-mondó verseny zsűri tagjai idén két tehetséges diák számára adományozták megosztva az I. díjat, így az est során Hornyák Szilárd tolmácsolásában is meghallgathattuk a nemzet versét. Ezt követően Szamosvölgyi Péter polgármester úr köszöntötte az ünneplőket, majd L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatója megtartotta ünnepi beszédét. Értékes gondolatai részletesen szóltak Kölcsey Ferenc 200 éves remekművéről.
A díszünnepség a Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium diákjainak műsorával folytatódott, melyben közreműködött Kemenczky Klára gordonkatanár és kamaraművész. Az ünnepi eseményen Közművelődési Díjjal tüntették ki Rónay Ferencet, a Hegyalja Népi Együttes alapító tagját, a Zemplén Televízió megálmodóját, tiszteletére az Együttes meglepetés fellépéssel készült.
A megemlékezés befejezéseként az Intervox Női Kar közreműködésével közösen elénekeltük a Szózatot és a Székely himnuszt.