Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

10 éves A Magyar Nyelv Múzeuma

2018. április 16. 13.00 – április 17. 15.00
Konferencia: Néphagyomány és nyelvi hagyomány II.– A velünk élő hagyomány
A konferenciával egy időben, április 16-án délután nyílik Pomozi Péter és Karácsony Fanni Népi gyermekmondókáink világa c. kiállítása.

2018. április 23. 14 óra – 10 éves A Magyar Nyelv Múzeuma
- Koszorúzás a Kazinczy-sírnál
- Köszöntők (Prőhle Gergely, Szamosvölgyi Péter, Fehér József)
- Ünnepi konferencia: A magyar nyelv jelene és jövője (Kiss Jenő, Péntek János, Kováts Dániel)
- Balladaest: In memoriam Arany János és Kodály Zoltán – a Magyar Kodály Társaság rendezésében, a Színház és Filmművészeti Egyetem és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóinak előadásában

2018. április 25. 13.00 – Teremtő anyanyelv szavalóverseny
- 5-6., 7-8. osztályosok, középiskolások és felnőttek számára
- Tompa Mihály, Erdélyi János és Kölcsey Ferenc verseivel

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt rendezvényeinkre, melyekre a belépés ingyenes!

Ingyenes Futrinka indul április 23-án Széphalomra!

13.15 Sátoraljaújhelyről, a sétáló utcából Széphalomba a
Múzeumkert Panzió parkolójához