Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

KÜLÖNLEGES 2020 - Versíró pályázat felnőtteknek

A téma: KÜLÖNLEGES 2020.

A 2020-as év már maga az évszám miatt is érdekes, a koronavírus-járvány pedig teljesen átalakította mindennapi életünket. A vírushelyzettől elvonatkoztatva is történhettek olyan életesemények, átélhettek olyan élményeket, érhették Önöket olyan érzelmi hatások, melyek versírásra késztethetik a költészetet kedvelőket.

Arra biztatunk minden 18 év feletti, a versírásban jártas vagy még csak szárnyait próbálgató alkotót, hogy tekintsenek vissza az év eseményeire, és érzelmeiket, gondolataikat versbe öntve küldjék el részünkre e-mailben vagy postai levélben.

A kibontakozást segítve a versforma, valamint a terjedelem szabadon választható.

Beküldési határidő: 2020. december 20.

A költeményeket a zsűri január hónapban értékeli, az eredményről a pályázókat külön értesítjük.

A nyertes költemények beküldői értékes tárgyjutalomban részesülnek.

A zsűri elnöke Ágh István Kossuth- és József Attila-díjas, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett író, költő, műfordító.

A helyezést elért pályamunkákat A Magyar Nyelv Múzeuma honlapján kínáljuk majd elolvasásra.

Ragadjanak tollat a kezükbe, és engedjenek költői fantáziájuknak szabad teret!

Kulonleges 2020 palyazat