Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

Betűvető verseny Széphalmon

Azok számára, akik betegség vagy a távolság miatt nem tudtak megjelenni Széphalmon, online volt lehetőségük bekapcsolódni a végső megmérettetésbe. A szövegrészletek lemásolását követően a diákok és kísérőik megtekintették a Nyelvmúzeum kiállításait és az Emlékcsarnokot, a zsűri pedig Bubán Brigitta kalligráfus elnökletével meghozta a nehéz döntést a dobogós helyezettek tekintetében. Valóban nem volt könnyű a választás, de a zsűri a külalak, a betűk és a sorok egyenletessége alapján kiválasztotta 2023. legszebben író Betűvetőit. A nap zárásaként Bubán Brigitta foglalkozásán a diákok bepillanthattak a kalligráfia világába, és az ecsettoll használatát megtanulva gyönyörű betűket festettek. A szem a lélek tükre mondást mindenki ismeri, de abban egyetérthetünk, hogy az írás ugyanúgy tükrözi a lelkünk állapotát. A szépíró verseny alkalmával szerencsénk volt a legszebb lélekkel rendelkező fiatalokat megismernünk, akiknek ezúton is gratulálunk. Jövőre is lesz Betűvetők pályázatunk, így mindenkit arra bíztatunk, hogy ragadjon tollat a kezébe és kezdje el a gyakorlást.

A Betűvetők szépíró versenyt 2023-ban a Pentel írószergyártó-vállalat támogatta.