Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden Magunkról röviden

Klasszikus irodalom. Frissítés most! György Zsolt ajánlója

Klasszikus irodalom. Frissítés most!

György Zsolt

Középiskolai tanulmányaim során ismerkedtem meg Radnóti Miklóssal, a fiatalkori éveire Babits és Ady költészetére hasonlító hatások figyelhetők meg. A költészete csúcspontját a háborús évek alatt érte el, kellő komolysággal és realitással közelítette meg a háború szörnyűségeit. A Hetedik eclogában elmeséli a táborban lévő foglyok szörnyű életét, a bánásmódjukat és a háború szörnyűségeit is pontosan leírja. Bemutatja, hogy a bent lévő foglyok a szabadságra gondolnak, álmukban otthon járnak, és hogy őket az otthon hazavárja, és az egyetlen reménységet a haza jelenti számára, hogy várják otthon. Ezt a költeményt annak tudnám ajánlani, aki kíváncsi arra, hogy ebben az időben, 1935 és 1942-44 között hogyan zajlott maga a háború, mik voltak a háború sajátosságai; mélyebben szeretné látni a dolgokat, hogy mik történtek valójában.