Kazinczy lábnyomán vetélkedő

Október 25-én, egy kissé hűvös, de napfényes reggelen vette kezdetét A Magyar Nyelv Múzeumának vetélkedője, a Kazinczy lábnyomán. Több mint 80 gyermek érkezett a sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeumba, a verseny kezdő állomására, hogy végigjárják azt az utat, melyet egykor Kazinczy Ferenc tett meg gyalog Széphalomtól a sátoraljaújhelyi levéltárig.

A fiatalok első útja éppen ezért a levéltárba vezetett, majd további hat helyszín várta őket Széphalomig. A nyelvújítónk életútjához kötődő feladványok valamint nyelvi játékok mellett a Kazinczy család életével is megismerkedhettek a fiatalok a különböző feladatok segítségével. A hosszú sétát követően forró tea és lángos várt mindenkit az eredményhirdetésig.

A pontos és ötletes megoldásoknak köszönhetően nagyon szoros volt a verseny. A résztvevők lelkesedése és a kivételesen magas létszám nagy örömmel töltötte el a szervezőket. Gratulálunk a nyertes csapatoknak és a résztvevőknek egyaránt!