A magyar nyelv napja a Pesti Vigadóban

Az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöksége nevében szeretettel várjuk Önt és kísérőjét a magyar nyelv napja közös megünneplésére 2018. november 13-án, kedden 16 órakor a Magyar Művészeti Akadémia székházában, a Pesti Vigadó Dísztermében (1051 Budapest, Vigadó tér 2.).

Időpont: 2018. november 13. 16:00
Helyszín: Budapest, Pesti Vigadó
Belépődíj: ingyenes. Regisztráció a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

Gálaestünk fővédnöke:
Dr. Navracsics Tibor, az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, ifjúságért és sportért felelős tagja
Ünnepi köszöntőt mond:
Dr. Grétsy László nyelvész, az Anyanyelvápolók Szövetségének tiszteletbeli elnöke.

Hagyományaink szerint a gálaműsorban adjuk át a Lőrincze-díjat, az Arany Kazinczy-díjat, a Maróti István-emlékérmet, a Deme László-ösztöndíjat, valamint az ASZ 2018. évi országos pályázatának és A Magyar Nyelv Múzeuma „Írj levelet Kazinczy Ferencnek!” című pályázatának elismeréseit.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával rendezendő gálaműsor közreműködői:
a Magyar Örökség-díjas Cédrus Táncegyüttes,
a Zagyva Banda,
és a „Mátyás király emlékév” díjnyertes mesemondói: Bodor Zsombor (Gyimesközéplok), Karvai Vittorio (Negyed), Kövesdi Marcell (Szekszárd), Medveczki Kata (Diósd), Molnár Péter (Bácskertes), Sikó-Barabási Örs Sándor (Szászfenes), Toldi Cintia (Zápszon).

Műsorvezetők: Bordi András és Török Annamária Kazinczy-díjas rádióbemondók.

Kedves vendégeinket örömmel látjuk vendégül a gálaműsor fogadásán is.