Az Írj levelet Kazinczy Ferencnek! pályázat díjátadó ünnepsége

Az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöksége szervezésében rendezték meg a Pesti Vigadóban a magyar nyelv napja díszünnepségét 2018. november 13-án, melyen az Írj levelet Kazinczy Ferencnek! pályázat eredményhirdetésére is sor került.

Dr. Grétsy László nyelvész, az Anyanyelvápolók Szövetségének tiszteletbeli elnöke tartott ünnepi beszédet, majd átadták a Lőrincze-díjat, az Arany Kazinczy-díjat, a Maróti István-emlékérmet, a Deme László-ösztöndíjat, valamint az ASZ 2018. évi országos pályázatának és A Magyar Nyelv Múzeuma „Írj levelet Kazinczy Ferencnek!" című pályázatának elismeréseit. Az ünnepség fényét emelték a „Mátyás király emlékév" díjnyertes mesemondói, a Cédrus Táncegyüttes és a Zagyva Banda.
A múzeum pályázatára érkezett pályaművek közül az alábbiak bizonyultak a legjobbaknak:

Általános iskola:
I. helyezett: Gombos Angelika Afrodita, Református Általános Iskola, Sárospatak
II. helyezett: Dalanics Dea, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
III. helyezett: Toka Levente, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

Középiskola:
I.  helyezett: Deák Anna, Bessenyei György Gimnázium, Kisvárda
II.  helyezett: Kása Fanni Laura, Czuczor Gergely Bencés Gimnázium, Győr
III.  helyezett: Csillag Dávid, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Különdíj: Sebők Géza Crisztopher, Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Az Írj levelet Kazinczy Ferencnek! pályázat díjait Nyiri Péter, A Magyar Nyelv Múzeuma igazgatója adta át. Köszönjük a díjazottaknak, hogy megjelentek az ünnepségen, és Szabados Attila, Kazinczy-díjas hallgatónak, hogy Deák Anna képviseletében volt jelen. Gratulálunk!
Köszönünk minden pályázatot, kiemelve a veszprémi Vetési Albert Gimnázium és a törökszentmiklósi Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola munkáit. Bízunk benne, hogy jövőre is sok nagyszerű levél érkezik, ahogyan a 2018-as pályázat alkalmával!

Általános iskola:

Középiskola:

Különdíj:

Díszünnepség és díjátadó:

A különdíj átadása a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönben: