Óvodapedagógusok és tanárok napja

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében rendezte meg A Magyar Nyelv Múzeuma az Óvodapedagógusok és tanárok napját 2018. november 9-én.

A Családok évében egy mesebeli kalandjátékra hívtuk a pedagógusokat a Kazinczy Ferenc Emlékkertbe és a múzeumba. A ködös sötét kertben hét próbatétel várt a résztvevő csapatokra, akik lámpással a kezükben próbáltak szerencsét. A csapatok számára kellemes, oldott hangulatú program kínálkozott, melyet egy a nagy mesemondónk életéről, Benedek Elekről szóló dokumentumfilm előzött meg.