Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny

Az Édes anyanyelvünk verseny országos döntőjét a 2018-as esztendőben október 19-e és 21-e között rendezték meg Sátoraljaújhelyen. A díjátadó ünnepségre hagyományosan Széphalmon került sor.

Az eredményhirdetést megelőzően Kazinczy Ferencről emlékeztem meg a megjelentek, és tiszteletük jeléül elhelyeztek egy-egy koszorút nyelvújítónk sírjánál. A Magyar Nyelv Múzeumában Juhász Judit, az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöke és Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely Város polgármestere adta át a díjakat. A szervezők és támogatók különdíjjal jutalmazták a több mint 120 résztvevő közül a legjobban teljesítő diákokat.
A 46. alkalommal megrendezett versenyre idén is a Kárpát-medence minden pontjáról érkeztek fiatalok.